Tips oss:
Tips
957 900 86
Kontakt
Publisert: 20.09.2019 kl 00:00
SELJESKOG: Sør-Troms Museum har funnet og registrert et nytt og unikt funn i Seljeskog i Salangen. Tre tufter fra bygninger, et avfallsområde og ei mulig tjæremile som sammen utgjør et samisk gårdsanlegg.
SJØVEGAN: Selv med en liten regnskur var elevene fra barne- og ungdomsskolen på en lengre joggetur. Over 200 elever var å se langs veien i går formiddag.
SJØVEGAN: Meteorologisk institutt har kommet med OBS-varsel for Troms. Sjekk vær og føre før du kjører, oppfordrer Statens vegvesen.
TANZANIA/SJØVEGAN: Benedicte Aglen Løkse (21) har vært elev og stipendiat på Valdres folkehøgskole de to siste årene. Skolen er med å drive et elevstyrt bistandsprosjekt, kalt Lushotoprosjektet, med mål om å hjelpe og engasjere ungdom i fjellandsbyen Lushoto, i Tanzania.
SJØVEGAN: Allerede nå er kommunekommiteen i Salangen ute og oppfordrer innbyggerne til å melde seg som bøssebærere til årets TV- aksjon som går av stabelen søndag 20. oktober. Temaet i år er «Nå er det hennes tur».
Publisert: 19.09.2019 kl 00:00
ELVELUND: Det jobbes for øyeblikket med å skape hyttetomter i Elvelund. – Vi er bare i startgropa med kun godkjenningen klar fra Salangen kommune, sier Jan Inge Stig Bakli til nettavisen.
RØRBAKKEN: Søndag 22. september inviterer UL Fremad til den årlige rømmegrøtbasaren inne på grendehuset på Rørbakken. – Rømmegrøten lokker noen ekstra, sier Anne-Lise Myrland og ler.
Publisert: 18.09.2019 kl 00:00
SJØVEGAN: Nå er klart om hvem som blir ny varaordfører i Salangen kommune i de kommende fire år. Det blir Svein Ivar Strømseth (bildet) fra Arbeiderpartiet. Det ble klart etter at Senterpartiet og Arbeiderpartiet nå har laget en samarbeidsavtale for de kommende fire år.
HAMNVIK: Ibestad Høyre får støtte fra Ibestad Senterparti i kommende kommunestyreperiode. Det ble klart etter et møte i Senterpartiet i Ibestad tirsdag kveld.
SJØVEGAN: Røde Kors Salangen hadde lørdag stand utenfor Extra på Sjøvegan. – Vi traff på masse hyggelig folk og fikk solgt lodd til inntekter til besøkstjenesten, sier May Eriksen fornøyd.
ÅBREKKA: Hvert år arrangeres det basar på Fjellkysten. – Det er dette som skal til for å holde hjulene i gang , forteller leder av Lavangen Pensjonistforening, Johan Svendsen til nettavisen.
KLÅPEN: Like etter klokken 02.00 natt til onsdag fikk brannvesen og politi i Ibestad kommune melding om en brann ved Klåpen. Alle enheter rykket ut til stedet.
SJØVEGAN: Den 21. september inviterer Salangen Brann og Redning til åpen dag på brannstasjonen. Her vil det være aktiviteter for store og små, med lett matservering ved siden av.
Publisert: 17.09.2019 kl 00:00
SJØVEGAN: To suverene, klassiske utøvere tar for seg musikk fra oldtiden og frem til dagens samtidsmusikk. Atle Sponberg og Knut Erik Sundquist tar med seg instrumentene og godt humør for å skape god stemning på Fjellkysten Gjestehus i morgen onsdag.
SJØVEGAN: Hålogaland teater kommer onsdag til Salangen regionale kulturhus, med forestillingen “Uroens barn”.
BEKKEBOTN: I helga ble siste rest med gruslass lagt ut på veien opp til Bekkebotn i Salangen. – Vi ble ferdig i løpet av mandag, så begynnes arbeidet med å plassere brøytestikker umiddelbart, forklarer Jan Lind i Statens Vegvesen.
Publisert: 16.09.2019 kl 00:00
SJØVEGAN: Før 1900-tallet var Salangen stort sett en samisk kommune. Derfor kan Salangen bli et samisk språkforvaltningsområde.
SJØVEGAN: Lørdag formiddag ble Strandparken på det tidligere U4-området offisielt åpnet av ordføreren i Salangen.
SJØVEGAN: Sentrum er ryddet etter helgas store "Oktoberfest" i Salangen: Livate Daga. Både store og små ble engasjert, og Ellen Lise Woll stråler over de første inntrykkene. – Det er signaler til stede for å gjøre det flere ganger, sier hun fornøyd.
Publisert: 16.09.2019 kl 00:00 - Oppdatert: 17.09.2019 kl 00:00
SJØVEGAN: Ved kommunevalget stemte Ina Marita S. Mienna-Vimme Høyre fordi de hadde helårsåpen barnehage som et tydelig punkt i programmet sitt.
Publisert: 14.09.2019 kl 00:00
SJØVEGAN: Programvertene Are Apeland og Terje Nyberget hadde fredagens sending av "Helgestart". Sendingen gikk direkte med hilsninger, konkurranser, intervjuer og plateønsker. Tema i sendingen var både jakt og litt politikk.
SJØVEGAN: Mange salangsværinger har spurt seg allerede: Kommer vinteren allerede nå ? Det kan virkelig spøke for det når man ser Høgfjellet i disse dager.
Publisert: 13.09.2019 kl 00:00 - Oppdatert: 17.09.2019 kl 00:00
SJØVEGAN: Da jeg spurte om de kunne tenke seg å la meg prøve meg som journalist, mottok Salangen-Nyheter meg med åpne armer.
Publisert: 13.09.2019 kl 00:00
BARDUFOSS/SJØVEGAN: SpareBank1 Nord-Norge er pålagt av myndigheter å blant annet innhente bankkunders legitimasjon og å lage kopi av legitimasjonen.
Publisert: 13.09.2019 kl 00:00 - Oppdatert: 14.09.2019 kl 00:00
SJØVEGAN: I morgen lørdag blir det rett og slett "oktoberfest" i september måned på Sjøvegan!.