Tips oss:
Tips
957 900 86
Kontakt
Publisert: 22.08.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: Medeier til Kåre på Kaia, Andreas Bay informerer at de nå skal avvikle kveldsdriften ved Kåre på Kaia, men det betyr ikke at det skal bli helt stille. Nå inviteres salangsværinger og ildsjeler til møte fredag, 31. august ved Kåre på Kaia angående mulig framtidig drift av...
SJØVEGAN: 1. september er det duket for Idrettsheia Cup 2018. Denne cupen som foregår over kun en dag og har blitt veldig populær. Ikke mindre enn tolv kamper avholdes samtidig.
Publisert: 21.08.2018 kl 00:00
OSLO/SJØVEGAN: Helt siden 5. klasse har Tina Normann Østgård vært interessert i teater og skuespill. Nå er hun 21 år, studerer på Bårdar Akademiet og drømmer om et liv i underholdningsbransjen.
ÅNSTAD: På Ibestad er det ikke lenge til at Ul Yggdrasil fyller 120 år. I den forbindelse ble revylaget "16 gale og en rett" spurt om å stille med underholdning. Nå er arbeidet med en ny revy i gang.
Publisert: 20.08.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: Salangen taxisentral oppfordrer ungdommer til å være mer flittig i bruken av «taxi for en femtilapp». Tilbudet åpner til ungdommen ved skolestart på i dag.
Publisert: 17.08.2018 kl 00:00
GARSNES: I morgen, lørdag spiller B-Three Jazztrio på Garsnes Brygge. Trioen består av Sigrid Sørgaard på vokal, Kjell-Tore Nordli på orgel og Svein Erik Pedersen på slagverk. I løpet av kvelden vil man få høre kjente klassikere fra blant andre Frank Sinatra og Ella Fitzgerald.
ORREFJELLET: Paula Ryeng og Mai-Britt Fredriksen Løkse var tidligere denne uken å frisket opp markeringene på stien til Orrefjell ettersom stien er blitt forandret og flere skal ha gått feil grunnet dårlig merking.
Publisert: 15.08.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: Utstillingen som Salangen fotoklubb og Tusenkunstnerne har holdt sammen inne på Lundbrygga er nå over. Fotograf Siv Asplund Blix ved Salangen fotoklubb, forteller at utstillingen har vært en svært positiv opplevelse.
SJØVEGAN: Denne uken er det teaterskole på Salangen kulturhus. 25 unge salangsværinger er med og deltar i teaterskolen som er ledet av to teaterpedagoger fra Ringerike Musikkteaterskole. Fredag blir det forestilling.
Publisert: 14.08.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: På veggen bak kassa hos daglig leder, Dag Sæther på Narvesen i Sjøvegan sentrum henger en hel rekke med diplomer over kunder som har vunnet i lotto hos ham. Eventyret om de mange lottovinnerne startet for to tiår siden.
TENNEVOLL: Mandag startet Friluftsskolen i Lavangen. Omlag 15 deltakere var påmeldte, og første dagen gikk turen til skogen bak Soløy der elevene blant annet skal lære å bruke kart og kompass, lage bål og plukke bær.
IDRETTSHEIA: Damelaget til Salangen IF Fotball briljerte på hjemmebane under søndagens 3. divisjonskamp på Idrettsheia når de møtte Stakkevollan. Dette var sesongens første tap for det sterke tromsølaget.
Publisert: 11.08.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: I helga er det Tønder-treff i Salangen. Hele 80 familiemedlemmer fra fjern og nær, i alderen 3 måneder til 89 år møtes her i Salangen.
ÅBREKKA: Sjamanfestivalen Isogaisa er i full gang i Lavangen på Åbrekka. I år var 100 år gamle Laila Myrhaug (bildet) som sto for åpningen og tenningen av den hellige ild. Men 100- åringen hadde også noen kloke ord med til festivaldeltakerne.
Publisert: 10.08.2018 kl 00:00
SALANGSVERKET: Denne uken ble arken over inngangspartiet til det nye smoltanlegget til Salaks nede ved Salangsverket satt opp. Formålet med buen er å gjenskape linjene fra den gamle betongkonstruksjonen.
Publisert: 10.08.2018 kl 00:00 - Oppdatert: 11.08.2018 kl 00:00
LØKSEBOTN: Neste fredag, den 17. august er det duket for årsmøte i Løksebotn grendelag. I forkant av møte skal det avholdes en liten dugnad til at det etter tennes i grillen.
Publisert: 09.08.2018 kl 00:00
SELJESKOGEN: Det er nå avklart at det skal bygges ny bru over Skårvikelva ved fylkesvei 155 Seljeskogveien i Salangen kommune. Fylkesråd for samferdsel og miljø, Ivar B. Prestbakmo mener dette er et nødvendig tiltak.
SOLØY: Nå er det ikke mange timene igjen før årets sjamanfestival Isogaisa starter i Lavangen. Folk har allerede begynt å ankomme festivalområdet, og Isogaisa-grunnlegger Ronald Kvernmo er veldig spent på årets arrangement.
Publisert: 08.08.2018 kl 00:00
ELVENES: Sør-Troms Museum har nå inngått en ny leieavtale på Elvenes. Nå skal de omlag 20 000 gjenstandene flyttes fra det gamle lagerlokalet og inn i et større og bedre lokale. Avdelingsleder Frode Hansen forteller det vil ta opp mot to år å ferdigstille flyttingen.
LOTTERNES: L-Mek AS i Lavangen er nå blitt forhandler av den japanske traktorprodusenten Kubota. På verdensbasis er de nestledende når det kommer til omsetting, kun slått av traktorgiganten John Deere.
Publisert: 07.08.2018 kl 00:00
ELVENES: Med varmen som har vært er det ikke særlig unaturlig at stranda ved Elvenes har vært hyppig besøkt denne sommeren. Men bading og soling er ikke de eneste aktivitetene Elvenes har huset denne sommeren.
GRØSNES: Til helga markerer Morgans Ship i Gratangen ti år. Dagen skal markeres både fredag og lørdag sammen med fint besøk fra London. I løpet av helga blir det både reggae, jamaicansk mat, og workshop både for store og små.
Publisert: 06.08.2018 kl 00:00
EVERTMOEN: Det var hard konkurranse i finalerundene når NMK Dyrøy i helga arrangerte bilcross. Salangen-Nyheter var tilstede på Evertmoen og sendte direkte fra finalerundene.
Publisert: 02.08.2018 kl 00:00
NARVIK/SALANGEN: Svein Erik Kristiansen, ny direktør i Narvikregionen næringsforening oppfordrer sine medlemmer om å komme på besøk eller invitere på besøk. For å snakke om utvikling, opplyse om saker eller bare en liten omvisning i bedriften.
SELJESKOG: I Seljeskog er det enda noen som holder fast ved de gode gamle tradisjoner. Hjørdis Larsen er en av de som setter opp hesjer og tørker høyet på gammelmåten.