Tips oss:
Tips
957 900 86
Kontakt
Publisert: 20.03.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: Det har i mange år vært en fast tradisjon at elever og ansatte ved Salangen skole framfører sitt påskespill i ord og toner i Salangen kirke. Men fra og med i år, blir det ingen flere påskespill i kirkerommet.
SJØVEGAN: Det er kun noen få dager igjen til at den 39. omgangen med Salangstrimmen går av stabelen, og i år er det totalt 61 deltakere i trim-klassen og 21 deltakere i tur-klassen som har meldt seg på skirennet i klassisk stil.
Publisert: 19.03.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: Den nye Extra-butikken i Sjøvegan har vært åpen i totalt fire dager i Sjøvegan, og det er klart for butikksjef, Agnar Magne Fossbakk at butikkskiftet skapte mye oppmerksomhet i bygda.
MEDBY: Det nye lokalet til Aktiv-IT begynner å ta form. De har det siste året jobbet opp mot å bygge nye kontorer inne i det gamle butikklokalet på Medby, som de kjøpte i oktober 2016.
SJØVEGAN: På onsdag eksploderer det med musikk, visuell kunst og masse scene-glede ved Sjøvegan kulturhus når lokalmønstringen av UKM 2018 går av stabelen. Det er 42 påmeldte i år, i tillegg til flere spennende overraskelser for publikum.
SELJESKOG: Årets omgang med Salangstrimmen nærmer seg med store skritt, men i år er det mangel på speaker. - På grunn av familiære årsaker kan jeg ikke være speaker i år, så vi ser nå etter noen som kan steppe inn for meg, sier Nikoaly Nordmo.
Publisert: 17.03.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: Under årsmøte i Salangen Historielag på torsdag ble det klart at Eliseus Rønhaug fortsetter sin lederrolle i laget. Ellers var temaene digitalisering og kulturminneplanen.
SJØVEGAN/BORKENES: Forfatter Heine Bakkeid er opprinnelig fra Gratangen med bor for tiden på Borkenes. Tidligere denne måneden ga han ut sin andre krimbok "Møt meg i Paradis", som er hans tiende bok totalt.
Publisert: 16.03.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: I går torsdag var den offisielle åpningen av den nye 1000 kvadrat store Extra- butikken på Sjøvegan. Over 1200 mennesker var innom og handlet på den første dagen, og de var ekstra fornøyd med det de så. SN Produksjon hadde en såkalt "Extra-Nyhetssending" på web-tv!
TENNEVOLL: På Neset i Tennevoll, hadde Byggfag Lavangen i dag gjenåpning av butikken, som en markering av at de ved årsskiftet gikk over til ny forhandler.
SJØVEGAN: Torsdag kveld var det i overkant av 55 damer samlet inne på Kåre på Kaia under Damenes Aften. – Det var topp stemning og hæla i taket, forteller en fornøyd Dina Bay dagen derpå.
SJØVEGAN/STANGE: Den danseglade Wanja Merethe Nerli fra Bardu bor for tiden i Stange utenfor Hamar, og i kveld kan man se henne og hennes dansecrew på TV2s underholdningsprogram Norske Talenter.
SPANSDALEN: Tor Ivar Andersen fra Lavangen opprettet facebook-gruppen "Samiske stedsnavn i Loabák" for cirka ett år siden med hensikt å kultivere de mange samiske stedsnavn i Lavangen.
Publisert: 15.03.2018 kl 00:00
SJØVEGAN/OSLO: I dag var representanter fra Sjøvegan videregående skole i Oslo hvor de fikk møte statsminister Erna Solberg i forbindelse med en konferanse blant Benjaminpris-vinnerne.
SJØVEGAN: Onsdag kveld var 120 skiløpere samlet inne på kulturhuset når det var premieutdeling for årets onsdagsrenn. Her var det mange spennende premier for de mange spente skitalenter.
Publisert: 14.03.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: I går, tirsdag kom endelig skiltet opp, og Agnar Magne Fossbakk har begynt nedtellingen til den store dagen. Torsdag klokken 10:00 braker det løs.
SJØVEGAN: Førstkommende mandag inviterer Lars Kai Nordmo til et aldri så lite kurs i vedlikehold og sliping av motorssag ved Felleskjøpet på Sjøvegan, her blir det både servering og gode tilbud.
SJØVEGAN: På grunn av lite snø har det vært en heller treg sesong for Vasshaug skilekanlegg, men tirsdag denne uken kunne de åpne bakken igjen for full drift.
Publisert: 13.03.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: Representanter fra Fellesforbundet er nå på en gjennomreise i Nord-Norge. De fremlegger for kommunen en utarbeidet plan som skal sikre at entreprenører har alt på det tørre. Tirsdag var turen kommet til Salangen.
GRATANGSBOTN: I april arrangerer Gratangen jeger og fiskeforening jegerprøvekurs. Det er Stein Ole Sommerseth som skal lede kurset som vil gå over de to siste helgene i april.
SJØVEGAN: I forbindelse med militærøvelsen har militæret gjort skader på lysløypa ved Sandberg. Dette er ikke første gangen dette skjer, men Oddgeir Wold forteller at de er alltid redelige og gjør opp for seg i etterkant.
Publisert: 12.03.2018 kl 00:00
ØVRE SALANGEN: Åsheim grendehus arrangerer for første gang påskelotteri. Av de i alt 400 loddene er det bare rundt 151 lodd igjen. Dette er noe de har igangsatt etter suksessen med førjulslotteriet i fjor.
SJØVEGAN: Wenche Kanstad er instruktør i Tabata i Salangen. I snart tre år har hun drevet dette tilbudet for salangsværigner som ønsker å komme i form.
Publisert: 10.03.2018 kl 00:00
MELEN: Daniel Rustad er gitarist og tilflyttet salangsværing. I april skal han ha sin første offisielle opptreden i Salangen under Queen-showet, og han gleder seg over å være med å bidra til det kulturelle mangfoldet i kommunen.
Publisert: 09.03.2018 kl 00:00 - Oppdatert: 10.03.2018 kl 00:00
SJØVEGAN: Salangen Arbeiderparti hadde årsmøte i går, torsdag. Her var blant andre fylkesrådsleder i Troms, Willy Ørnebakk å snakket om regionreformen.