Tips oss:
Tips
957 900 86
Kontakt
Publisert: 25.04.2016 kl 00:00
INDREGÅRD: Ungdomslaget Samhold arrangerte lørdag loppemarked, bare en time etter oppstart hadde de allerede solgt en god del. - Det vi ikke får solgt tar vi vare på til neste gang, sier Beate Nordmark.
SILSAND/SJØVEGAN: Ungdom- og voksenkretsturnstevnet ble arrangert i helga. I år var det Senja turn som hadde ansvaret i Silsandshallen. Salangen IF Turn stilte opp og gikk til og med av med en andreplass i dansekonkurransen.
BARDUFOSS: Øvre Salangen Idrettslag sine smågutter 7- og 9-er lag kom på bronseplass under vinterserien på Bardufoss.
Publisert: 24.04.2016 kl 00:00
TROMSØ/NARVIK: Troms KrFU vil ha togstrekningen mellom Tromsø og Narvik med i KrF sitt stortingsprogram 2017-2021. - Vi i nord må stå sammen og enes om at det skal bygges tog i Troms, sier Nikolai Berglund Skogan.
Publisert: 24.04.2016 kl 00:00 - Oppdatert: 25.04.2016 kl 00:00
TENNEVOLL: Det har blitt reist opp navnesaker om skrivemåten på naturnavn, stedsnavn og poststedsnavn i Lavangen kommune. - Når det gjelder naturnavn er det viktig at det blir korrekte i forhold til det folk er kjent med, sier Anne Strømmesen.
Publisert: 23.04.2016 kl 00:00
SJØVEGAN: I går leverte Dyrøy Mat et helt nytt tilbud på Sjøvegan. Og det innenfor varmmat- konseptet. Nå kan kundene på Coop Extra kjøpe lunsjen i butikken. - Grillbeinet ble min favoritt!, sier butikksjef Agnar Magne Fossbakk.
SJØVEGAN: I det siste har det vært full arbeid fra salangsværinger, som hjelper med å få VG-lista til Sjøvegan. I går hadde til og med barna på SFO gjort sitt med å få konserten til Sjøvegan.
SJØVEGAN: Over 100 salangsværinger møtte frem utenfor Coop Extra på Sjøvegan lørdag klokken 14.00 for å danse for at VG-lista showet skal komme til tettstedet vårt.
Publisert: 22.04.2016 kl 00:00
FINNSNES: Torsdag var det kommunestyremøte i Lenvik. Møtet fant sted i Rådhuset på Finnsnes, der det ble diskutert ulike saker, blant annet intensjonsavtalen mellom kommunene Berg, Lenvik, Målselv, Sørreisa, Torsken og Tranøy. SN-Produksjon var selvsagt tilstede og overførte møtet.
SJØVEGAN: Rivningen av Henriksenkaia på Sjøvegan er nå påbegynt, bakom Coop Extra. - Det er litt vemodig. Jeg så dem begynte rivingen i går, sier butikksjef for Coop Extra, Agnar Magne Fossbakk.
SJØVEGAN: Over 80 mennesker deltok på Idrettsheia for å invitere VG-lista topp 20 til Sjøvegan. Det var Renate Cruickshank og Trine Dahlberg Torgersen som tok styringen for å plassere folk på bakken for å stave «#ExtraVGListaTilSjøvegan» med kroppen.
SJØVEGAN: Sangkoret Vårkvad skal holde konserten «Hiv deg med» førstkommende søndag på kulturhuset i Salangen. Konserten er også en hjemmeeksamen for dirigenten Arnt Bjørnar Eggen fra Dyrøy i faget kordirigering.
SJØVEGAN: Eli Schjølseth Iversen og Inger Lise Apeland møtte representater fra ulike barnehager i går på SAFA. Alle barnehagene fikk opplæring på å bruke Røde Kors sin "Henry"- dukke, som skal brukes for å lære barna om førstehjelp.
Publisert: 21.04.2016 kl 00:00
SJØVEGAN: Mange i Salangen lurer på om det er på tide å skifte til sommerdekk. Mekaniker på Best-stasjonen på Sjøvegan, Dan-Robert Nilsen, forteller at det nå er på tide å skifte dekk.
SJØVEGAN: For andre gang vil Salangen Menighet stå ansvarlig for markeringen av 17. mai i Salangen. Sogneprest Grete Glemmestad takker for tilliten og ber til vår Herre om godt vær den 17. mai.
SJØVEGAN: Elias Braathen (bilde) tok oppdraget til å lede årets russ som russepresident. Nå som russetiden snart starter, med både revy og russeavis, blir det travelt for presidenten, som også vil prøve å vise den gode siden av russen.
HAMNVIK: Hele 19 sangnummere vil bli sunget på Ibestad kulturhus i helga. Sangkoret «Fjellklang» har øvd inn et rikholdig repertoar av populære slagere fra 1960 til 1980-årene.
Publisert: 21.04.2016 kl 00:00 - Oppdatert: 22.04.2016 kl 00:00
INDREGÅRD: Førstkommende lørdag arrangerer UL. Samhold loppemarked på Indregård Grendehus. Inntektene går til driften av huset. - Sett av lørdagen til å ta turen innover og husk å kom tidlig, sier Ann Vigdis Storvoll.
Publisert: 20.04.2016 kl 00:00
SJØVEGAN: Under mandagens kommunestyremøte ble det fastslått de offisielle veinavnene på enkelte veier i Salangen. - Jeg er sikker på at disse veiadressene kan vi stå innenfor, sier ordfører Sigrun Wiggen Prestbakmo.
TENNEVOLL: Martha Sofie Pettersen oppdaget en liten ugle da hun var ute på verandaen i går. Det var første gang hun har sett en slik fugleunge på nært hold.
Publisert: 19.04.2016 kl 00:00
TROMSØ/SETERMOEN: 10. klasse ved Bardu ungdomsskole vant over Berg skole i klassequizfinalen til NRK. Bardulaget skal spille i landsfinalen i mai i Oslo. Alt gikk ikke helt på skinner. - Det var litt fram og tilbake, først trudde vi at vi tapte, sier Kamilla Appelbom.
SJØVEGAN: Salangen skole og drillkorps masjerte i gatene forrige søndag for å forberede seg til 17. mai. - Vi måtte komme oss ut for å se om alt var på plass til 17. mai, sier dirigent Tonje Utmo.
OSLO/SJØVEGAN: En av låtene til Espen Andreas Haugland fra Salangen er kåret til årets Pride-låt, som har sin offisielle åpning 17. juni i Oslo. - Det viktigste med låta er budskapet den har. Jeg håper folk tar til seg budskapet, sier Haugland.
Publisert: 18.04.2016 kl 00:00
SJØVEGAN: Elever, foreldre og besteforeldre gikk lørdag formiddag ned catwalken i kulturhuset og visste frem sommerens hverdags- og fritidsklær
PRESTBAKKEN: Ole Mads Prestbakmo (bildet) har gitt seg selv en utfordring. - Ett av barnebarna fikk en oppgave på 4H om å lære om sau. Da han fikk en, ville resten av de yngste familiemedlemmene også ha, og nå har vi en flokk, sier Prestbakmo.