Lysere fremtid for SIF Friidrett:
– Klubben er i vekst

– Nå er det klart til at vi kan avholde et ordinært styremøte, forteller styreleder i SIF Friidrett, Dagfinn Antonsen. ARKIVFOTO: JON HENRIK LARSEN
SJØVEGAN: Den 22. mars er det endelig klart for årsmøte i SIF Friidrett. Etter at laget sto i fare for å bli lagt ned ser det nå ut til at de går en lysere fremtid i møte.
Publisert: 20.02.2018 kl 00:00

Da Salangen IF Friidrett var på tur å bli nedlagt for en stund siden tok Odd Lomås initiativet til å gjøre et forsøk på å få klubben opp på bena igjen. Han fikk fort Dagfinn Antonsen med på visjonen og det ble avholdt et ekstraordinært årsmøte i november i fjor. Siden da har klubben hatt tre styremøter, og styreleder Dagfinn Antonsen forteller at klubben nå er i sikker vekst. – Nå er det klart til at vi kan avholde et ordinært styremøte, forteller styreleder i SIF Friidrett, Dagfinn Antonsen.
Skryter av idrettsmiljøet
Klubben startet opp med trening andre uka i januar og Antonsen forteller at de har i snitt vært rundt femten stykk på trening hver gang. – Det har vært en økende interesse for friidrett noe som er veldig positivt. Vi skal gjøre vårt for å være med å bevare breddeidrettstilbudet i Salangen. Det er veldig viktig at det finnes flere idrettstilbud for unge slik at de har mulighet til å prøve seg i flere grener enn bare fotball og ski, og der synes jeg idrettsmiljøet i Salangen er veldig flinke, det har et veldig aktivt miljø i kommunen, sier Antonsen avsluttende.