Pyntet opp gatene:
Lyssatt julehandel

Elevene tente mange fakkelbokser i sentrum. Noe som gjorde sentrum flott og opplyst en søndag ettermiddag. FOTO: JON HENRIK LARSEN
SJØVEGAN: Elever fra Salangen skole sørget for at folk fant veien ned til Sjøvegan-sentrum søndag ettermiddag. Det var nemlig tent flere hundre fakkelbokser i sentrum.
Publisert: 23.12.2019 kl 00:00

Selv om det bare var 22.desember fikk mange salangsværinger følelse av at det var nyttårsaften i går når næringslivet markerte innspurten på julehandelen med fakler langs innfartsveien til Sjøvegan. Elever fra Salangen skole sørget for at en mengde med fakkelbokser ble lyssatt langs veiene inn/ut og igjennom sentrum. Dette ble lagt merke til og kommentert positivt av mange. Fakkelboksene ble senere på kvelden plukket opp igjen, og kastet.