Planlegges for 41.gang
Salangstrimmen like om hjørnet

Den 9.april arrangeres Salangstrimmen for 41. gang. Bildet viser et tidligere arrangement. FOTO: JON HENRIK LARSEN
Lørdag 9.april 2022 arrangeres Salangstrimmen for 41.gang i rekken. Etter avlysninger i 2019 og 2020, og et alternativt QR arrangement i 2021, vil årets arrangement være av den gode gamle sorten i følge arrangørene.
Publisert: 01.04.2022 kl 00:00

Starten er som vanlig på skistadion i Seljeskog, og målgang på Øvre Salangen stadion. Distansen er 22 km, men familier med små barn kan starte ved drikkestasjonen i Bekkebotn ca. halvveis.
- De som ønsker å gå uten tidtaking kan starte mellom kl 09.00 og 11.00. Mens de som ønsker tidtaking starter kl 12.00. Det vil være busstransport mellom start og mål. Premieutdeling og kafe på Øvre Salangen grendehus. I tillegg vil det være kafe ved start på grendehuset i Seljeskog. Det vil være garderober tilgjengelig på grendehuset i Øvre Salangen, men i år vil det ikke være dusjmuligheter, sier Arne-Vidar Hellefossmo i SIF Ski til nettavisen.
Mette Gran Fredriksen har tidligere vært fast på suppestasjonen i Bekkebotn under Salangstrimmen. ARKIVFOTO: FRODE BRUVOLL