Salangen-Nyheter

Gjør seg klar til TV-aksjonen:

Trenger bøssebærere

Medlemmene i Røde Kors er alle enige om at det er viktig å ta en del av den store tv-aksjonen som går av stabelen 23. oktober. FOTO: ALEKSANDER WALØR

Medlemmene i Røde Kors er alle enige om at det er viktig å ta en del av den store tv-aksjonen som går av stabelen 23. oktober. FOTO: ALEKSANDER WALØR

SJØVEGAN: Røde Kors Salangen står på mer enn noen gang denne måneden, for 23.oktober skal årets store TV-aksjon starte. Ingjerd Nilsen oppfordrer salangsværinger til å bli bøssebærere i år.

Salangen-Nyheter
Nye Salangen-Nyheter AS

Publisert:

Annonse
Annonse

Allerede 1.oktober startet Salangen Røde Kors med profileringsarbeidet for å informere alle både lokalt og nasjonalt om TV-aksjonen. Dette gjorde de med å ha stands foran nærbutikkene i Sjøvegan sentrum. Ingjerd Nilsen ved Salangen Røde Kors oppfordrer flere salangsværinger til å stille opp som bøssebærere til årets TV-aksjon 23. oktober. - Det er et verdensomspennende arbeid som skal gjøres, for i år skal ikke bare Syria og asylsøkere få goder av innsamlingen. Vi håper folk stiller opp og hjelper til med innsamlingen, sier Nilsen til nettavisen. Selv med et felles mål om å hjelpe mennesker som trenger det, dukker det fram en liten konkurranseinnstinkt hos Nilsen. - Hele landet er med for å skape en bedre verden, og i fylket er det en liten konkurranse på hvilken kommune som klarer å samle inn mest penger. Så klart må vi gjøre vårt beste, men man skal ikke glemme at det å ha et åpent sinn og hjerte teller aller mest under TV-aksjonen, sier Nilsen til nettavisen.

I helga hadde Salangen Røde Kors flere stands i Sjøvegan sentrum hvor nysgjerrige og giverglade salangsværinger kunne få mer informasjon. FOTO: ALEKSANDER WALØR

Hjelper hele verden

Kommunikasjonsansvarlig for Troms Røde Kors, Harriet Karlsen gleder seg til å se givergleden til nordmenn under årets TV-aksjon, og hun kan fortelle litt videre hvor pengene skal gå. - Vi har vært så heldig å få styre årets TV-aksjon, som kan beskrives som verdens største dugnad. Røde Kors strekker seg rundt over hele verden, og dermed vil pengene for årets aksjon gå til de trengende i flere land, sier hun til nettavisen. Ifølge Karlsen blir pengene i år å gå til folk som plages av krig, sult og elendighet. - Vi blir å hjelpe mennesker der de er. En god del av pengene vil også gå til integreringsarbeid for flykninger som har kommet til Norge, sier Karlsen. Hun kommenterer også at innsamlingen vil komme Salangen til gode, og legger til avsluttende at hun ser fram til å få med seg hjelpen som TV-aksjonen vil bringe mennesker i nød.

Denne gjengen her oppfordrer giverglade salangsværinger til å bli bøssebærere i lag med dem. ARKIVFOTO: ALEKSANDER WALØR.

Annonse