Verktøy for over 20.000 kroner er borte:
Byggevaren og Maxi er svindlet

Maxi Miljø på Sjøvegan er også blitt svindlet av en person som utgav seg for å være fra veientreprenøren Mesta. ARKIVFOTO: KNUT-ARILD JOHANSEN
Sjøvegan byggevare og Maxi Miljø på Sjøvegan er blitt svindlet. Sjøvegan Byggevare skriver på sine Facebook- sider at en person var på besøk, og utga seg for å være ansatt i veientreprenøren Mesta.
Publisert: 24.08.2020 kl 00:00
Sist oppdatert: 26.08.2020 kl 00:00

- Han fortalte at han var innleid for å montere rekkverk. Han tok ut elektroverktøy hos oss for 20000,- kroner. Han hadde rekvisisjon og ansattenummer. Han vil vi gjerne ha kontakt med. Om noen blir tilbudt verktøy av en privatperson så oppfordrer vi dem å ta kontakt med oss, skriver driverne av butikken på Facebook.
Daglig leder for Maxi Milljø på Sjøvegan, Gaute Olsen bekrefter også at butikken hans er utsatt for svindel. ARKIVFOTO: KNUT-ARILD JOHANSEN.
Ikke eneste butikk
Også butikken Maxi Miljø på Sjøvegan har hatt besøk av antakelig samme person. Også der skal vedkommende ha fått med seg varer for 20.000,- kroner. Både Sjøvegan Byggevare og Maxi Miljø vil anmelde saken i dag mandag til politiet.