Annonse
Salangen-Nyheter

Fører kom seg ut av kjøretøy selv:

Personbil gikk rundt og landet på taket

På webkameraet til Statens vegvesen like nord for Brandvoll-krysset kunne man tydelig se lysene fra arbeidet på ulykkesstedet.
 Foto: Statens vegvesen

På webkameraet til Statens vegvesen like nord for Brandvoll-krysset kunne man tydelig se lysene fra arbeidet på ulykkesstedet. Foto: Statens vegvesen

Redningsetatene fikk like før midnatt søndag inn melding om en trafikkulykke på E6 like nord for Brandvoll-krysset i Bardu kommune.

Salangen-Nyheter
Nye Salangen-Nyheter AS

Publisert:

Sist oppdatert: 30.01.2023 kl 00:33

Annonse
Annonse

Det var politiet som meldte om hendelsen like før midnatt søndag.

Veitrafikksentralen meldte også om redusert fremkommelighet på stedet grunnet ulykken. Bilen lå på taket i kjørebanen.

- Bilen har kommet over i motsatt kjørefelt og truffet en gjenstand på veien slik at den havnet på taket. Det er ikke mistanke om rus eller høy fart i forbindelse med uhellet. Føreren av bilen ble tatt med til legevakten på Setermoen for helsesjekk. Men han er uskadd, sier operasjonsleder Beate Helberg i Troms politidistrikt.

Trafikkulykken skjedde på E6 like nord for Brandvoll-krysset i Bardu kommune natt til mandag.

Trafikkulykken skjedde på E6 like nord for Brandvoll-krysset i Bardu kommune natt til mandag.

Annonse