Salangen-Nyheter

Sonerenn i Seljeskogen lørdag:

Stor deltakelse i sporet

På bildet: Alle de tretti ungene som gikk i skisporet for SIF Ski under lørdagens sonerenn i Seljeskogen. FOTO: ODDGEIR SAGERUP, SIF SKI

På bildet: Alle de tretti ungene som gikk i skisporet for SIF Ski under lørdagens sonerenn i Seljeskogen. FOTO: ODDGEIR SAGERUP, SIF SKI

Det var et topp gjennomført sonerenn på ski som lørdag ettermiddag ble avsluttet med premieutdeling i Salangshallen.

Salangen-Nyheter
Nye Salangen-Nyheter AS

Publisert:

Annonse
Annonse

For SIF Ski sitt vedkommende var det i år rekord i antall deltakere fra klubben. På sonerennet i helga var det hele 30 unger i alderen 7 til 16 år som fullførte med glans med SIF logoen på brystet. Noe man kan være stolte av! Skiløpet som samlet totalt 155 deltakere fra Senja til Harstad- områdene ble nok en gang en suksess på stadion i Seljeskogen.


Godt med digital hjelp

 

- Vi hadde en utrolig lettere jobb denne gangen med tidtakingen. For første gang brukte vi digital tidtaking på stadion. Vi fikk med oss en ekspert fra BOIF Ski, Leif- Kjetil Gamst. Han hjalp oss slik at alt fungerte topp. Fem minutter etter at siste deltaker var i mål, kunne vi skrive ut resultatlistene ferdig, forteller Oddgeir Sagerup i SIF Ski til nettavisen. Rennet ble avsluttet med premieutdeling i Salangshallen lørdag ettermiddag.  

Klikk her for å se resultatlistene!

Annonse